EV DEKOR VE DUVAR KAĞIDI TASARIMI;

Ev hepimizin özel alanı, gizli sığınağı… Evinize adım attığınızda kendinizi herhangi bir yerde hissetmemek için yaşam alanlarımızı dönemin iyilerine göre ya da akışın trendlerine göre dekore etmektense kişisel algınızı huzurlu bir noktaya taşıyabilecek, baktıkça size hoş gelecek şekilde dekore etmek en doğrusu.

Renk değişimi, özgünlüğü sağlamanın en kolay ve hızlı tekniklerden biri olarak görülebilir. Duvar boyalarında ana renk kullanımı yerine ışığa göre değişen ara tonları kullanmak günün farklı saatlerinde farkı şık görüntülere sahip olmak, daha akıllıca olabilir. Çok koyu tonlarda bunu sağlamak zorlaşacağından açık tonlardan ilerlemekte fayda var. Genellikle mavi ve yeşilin tonlarında bahsedilen değişikliği rahatlıkla anlayabilirsiniz.

ev-dekor-ve-duvar-kagidi-tasarimi

Duvar dışında küçük objelerin renklendirilmesi işlemi de oldukça pratik uygulanabilen ve kişisel mekan oluşturmaya yardımcı olan bir teknik. Örneğin saksı ve vazolarınızı boyayarak ya da maskeleme bandıyla desenler yapıştırarak bu işleme başlayabilirsiniz.

Renk kullanımıyla beraber desen kullanımı da mekanın etkisini tamamen kişisel beğeni sınırları içine yönlendirebilecek bir yaklaşım. Yastık kılıfı, masa örtüsü, vazo koltuk şalı gibi ürünlerle bu farkı yaratabileceğiniz gibi; duvar, merdiven basamak ya da rıhtları, zemin ya da duvar seramiklerinde de bütünsel olmayan ama aralara serpiştirilmiş ürünlerle özgün bir stil oluşturabilirsiniz. Bunların yanı sıra merdiven rıhtları için özel olarak tasarlanmış etnik desenli sticker’lar doğru uygulandığında güzel sonuç verecektir.

Zeminde kaplama değişikliği özellikle zordur. Fakat elinizdekilerle güellikler yaratabilirsiniz. Örneğin mevcut halı ve kilimlerinizi büyüklü küçüklü şekilde üst üste koyup katmanlar oluşturarak farklı renk geçişleri sağlayabilir yaşam alanınızın havasını başka bir boyuta yükseltebilirsiniz.

Oturduğunuz alana yeşil katma fikri genellikle hepimizin sevdiği ve içinde var olmak istediği bir dünya… İç mekan bitkilerinizi bir köşede toplayabileceğiniz gibi ayaklı saksılarla ya da meyve kasalarını altlık olarak kullanarak farklı noktalarda bulundurabilirsiniz.

Salon, çalışma odası, antre veya mutfak duvarlarına da basit ve etkili dokunuşlarla müdahale edebilirsiniz. Dekoratif tabak ya da hasır şapkalarla süslediğiniz duvarlarınız mekana dinamik ve renkli bir ruh katacaktır.

Banyo gibi ıslak hacim alanlarında köklü farklılıklar yapmak daha zordur. Upcycling (ileri dönüşüm) örneği olarak eğer banyonuzda yeterli genişliğe sahipseniz kullanmadığınız eski ahşap merdiveninizi havluluk veya raf olarak değerlendirebilirsiniz. Böylelikle Retro stilin esintilerini banyolarınızda kuvvetlice hissettirebilirsiniz.

Mekansal değişimi sağlamanın bir diğer kolay yolu da aydınlatma ürünlerinin değişimi. Diğer ana ürün kalemlerinden maliyetçe daha az olmasının yanı sıra genel atmosferi farklı bir boyuta taşımak konusunda fazlasıyla başarılı bir teknik. Tavan aydınlatmalarında bu değişimi uygulayabileceğiniz gibi abajur ve lambader gibi mobil aydınlatma ürünleriyle de bu özgünlüğü yakalayabilirsiniz.

Call Now ButtonHemen Ara
WhatsApp WhatsApp